Free Fight
1)bojovník
Je osoba jež dobrovolně nastupuje k zápasu a je srozuměna s pravidly boje, které stvrzuje podpisem za přítomnosti trenéra, nebo managera oddílu. Tato osoba musí splňovat kritéria a požadavky na zápasníka ČÁFF.
2) zápasiště
Zápas je veden v boxerském ringu o minimální velikosti 5 x 5 metrů vně provazů. Počet provazů na každé straně ringu jsou 4. Rohy jsou označeny protilehle vždy bílý a bílý, modrý a červený. Plachta nesmí být potrhaná, kluzká ani nijak nebezpečná pro bojovníky.
3) zápas
Zápas je veden na dvakrát pět minut s dvou minutovou přestávkou. Finálové zápasy a titulové zápasy pak na třikrát pět minut.
4) váhové kategorie
- 65kg, - 70kg, - 75kg, - 80kg, -85kg, - 90kg, - 95kg, + 95kg
5) povolené techniky
- ve stoje jsou povoleny všechny údery a kopy pokud není ujednáno ve smlouvě před zápasem jinak
- pokud zápasníci leží na podlaze ringu mohou používat pouze údery pěstí a loktem pouze na tělo mimo hlavu
- jsou povoleny všechny páky a všechna škrcení
- podrazy, přehozy, strhy aj. jsou povoleny
6) zakázané techniky
- údery hlavou
- kopat do soupeře pokud soupeř se dotýká koleny a oběma rukama podlahy ringu, nebo leží či je otočen zády k podlaze při čemž se dotýká minimálně jednou rukou podlahy ringu
- táhat za vlasy, kousat, škrábat, štípat, plivat, trhat ústa, nos a uši, strkat prsty do očí
- vést útok na genitálie, zátylek a ledviny
- úmyslně vyhazovat, vytlačovat, nebo strkat soupeře z ringu
- přidržovat se při vedení útoku provazů
- používat ke škrcení provazů ringu
7) povinné chrániče
- suspenzor (pouze v oblasti genitálií, tak aby nepřesahoval třísla)
- chránič zubů
- rukavice na free fight
8) vítězství
- vzdáním se poklepáním na podlahu ringu, nebo soupeře
- zvoláním stop! stop !
- ukončením vhozením ručníku, nebo houby do ringu trenérem
- RSC (rozhodnutím rozhodčího)
- KO po těžkém úderu nebo kopu, když bojovník nemůže dále vést zápas (eventuelně po ztrátě vědomí při škrcení)
- diskvalifikací
9)Oděv
Bojovník smí nastoupit k zápasu v libovolném oděvu (sportovním), který neobsahuje žádné nebezpečné součásti (kovové spony, plastové doplňky, suché zipy aj.). K zápasu bojovník není připuštěn v náušnicích, s piercingem a jinými doplňky a šperky.
10) diskvalifikace
- dosažením 3 mínus bodů
- za nesportovní chování
- za útok na rozhodčího
- za zakázaný úmyslný úder
11) Rozhodčí
Zápas rozhodují dva rozhodčí z nichž je jeden hlavní ringový. Tito jsou oblečeni do černých dlouhých kalhot a černého trika s krátkým rukávem.
- hlavní rozhodčí - uděluje mínus body, dohlíží na regulérnost zápasu, bezpečnost obou borců a ručí za to, že zápas se odehrává dle pravidel.
- druhý rozhodčí - sedí u stolku časomíry a dohlíží na dění okolo ringu a počítá mínus body, eventuelně usměrňuje trenéry a sekundanty
12) protest
- Protest může podat zásadně jen vedoucí mužstva, nebo funkcionář oddílu. Vedoucí musí předložit písemné zmocnění oddílu. Protesty lze podat :
a) při turnajích (jednorázových nemistrovských akcích) mužů do 15 minut po skončení zápasu písemně s konkrétním požadavkem a vkladem 500,-Kč do rukou ředitele turnaje - v případě zamítnutí poplatek propadá
b) na jednorázových mistrovských turnajích (galavečerech) mužů do 15 minut po skončení zápasu písemně s konkrétním požadavkem a vkladem 1 000,-Kč do rukou ředitele turnaje - v případě zamítnutí poplatek propadá
c) při zápasech o titul u mužůdo šedesáti minut po skončení zápasu a vkladem 5000,-Kč do rukou ředitele turnaje, kde vyrozumění podá VV ČSFF do 15 ti dnů písemně poštou, po té co VV ČSFF prostuduje dostupné materiály včetně video nahrávek - v případě zamítnutí protestu poplatek propadá
- Námitky projednává hlavní rozhodčí za účasti bodového rozhodčího a jednoho zástupce obou oddílů. Výsledek projednávaného protestu zapíše hlavní rozhodčí do protokolu o utkání.
- Protest je také možno podat do 48 hodin po ukončení turnaje do rukou prezidenta ČSFF s vkladem dle bodu :
2. písm. a) - 1 000,-Kč
2. písm. b) - 3 000,-Kč
2. písm. c) - 10 000,-Kč
- Vklad podaný podle tohoto článku se podává poštovní poukázkou typu "AV" současně s písemným protestem.
- Protesty podané podle čl. 3 odst. 3 musí být potvrzeny sekretářem ČSFF a jejich opis zaslaný doporučeně soupeři. Doklad o doporučené zásilce se přiloží k protestu. Bez všech těchto náležitostí není protest kompletní a VV ČSFF jej nebude projednávat.
- Soupeř je povinen zaslat VV ČSFF písemné vyjádření nejpozději do 3 dnů po obdržení kopie protestu. Pokud se závodník odmítne vyjádřit, nebo tak neučiní v lhůtě tří dnů, bude protest podán, aniž by bylo přihlédnuto k jeho vyjádření.
- Proti vyjádření komise rozhodčích z místa konání turnaje se lze odvolat pouze v odůvodněných případech a to VV ČSFF. Odvolání musí být podáno do 48 hodin po skončení. Toto musí splňovat podmínky, včetně vkladu dle čl. 3 dost. 3.
- Proti rozhodnutí VV ČSFF není odvolání i odůvodněných případech.
13) Organizace soutěží
- tyto pravidla zahrnují sportovně - technické, organizační, hospodářské předpisy a směrnice, platné pro vypisování, pořádání a řízení všech soutěží ve free fightu, organizovaných výkonným výborem ČSFF.
- předpisy a směrnice tohoto soutěžního řádu jsou závazné pro všechny sportovce a činovníky ČSFF.
- Soutěžní řád mění, doplňuje a vysvětluje výhradně výkonný výbor ČSFF
- Případné změny, nebo doplňky tohoto soutěžního řádu vstupují v účinnost dnem, který stanoví VV ČSFF a bude uveřejněn ve zprávách.
14) Všeobecné ustanovení
Tyto pravidla ČSFF jsou závazná. Pozměnit je může pouze rozhodnutí valné hromady.
Je zakázán veškerý doping!
Při porušení tohoto zákazu se závodník vystavuje odebrání licence minimálně na dva roky.